Türkiye ve Avrupa ülkelerinde her yıl 10.000\'i aşkın kültür - sanat ve spor etkinliğine giriş biletiniz Ticketturk\'te!


Alışveriş Sepetiniz Boş

Alışveriş Sepetimi Göster

KULLANICI ANLAŞMASI

Ticketturk, bu Kullanıcı Anlaşması'nı www.ticketturk.com web sitesinin kullanılmasına ilişkin kuralları ve şartları kesinleştirmek amacıyla hazırlamıştır.

Giriş ve Açıklamalar
Ticketturk Bilet Dağıtım, Satış ve Ticaret A.Ş. (Ticketturk), online bilet satış hizmeti, bilet satış kaynakları ve ilişkin içeriği sağlar. Kullanıcı, Ticketturk'e ulaşmak ve kullanmak amacıyla bağlantı kurmuş kişiyi ifade eder

Anlaşma Şartları ve Koşulları
Bu anlaşma, kullanıcının Ticketturk.com internet sitesini kullanım şart ve koşullarını belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Kullanıcı, siteyi ziyaret etmekle ve kullanmakla tüm şart ve koşulları kabul etmiş sayılır. Güvenlik politikamız aşağıda belirtildiği şekilde referans olarak oluşturulmuştur.

Şart ve Koşullardaki Değişiklikler
Ticketturk Bilet Dağıtım , Satış ve Ticaret A.Ş (ikisi de Tıcketturk olarak anılacaktır) herhangi bir zamanda bu koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ticketturk, herhangi bir zamanda hizmet bedeli eklemek dahil fakat bununla sınırlı olmayan yeni şartlar ekleyebilir.Bu değişiklikler,düzenlemeler,eklemeler veya iptaller ilan edilir edilmez Ticketturk.com dahil fakat bununla sınırlı olmayan email,posta veya kullanıcının bilgisi dahilindeki en kısa ve etkin diğer yollar aracılığıyla size duyuracak ve ulaştıracaktır.Kullanıcı,Ticketturk'u kullanmakla bu değişiklikleri ve düzenlemeleri kabul etmiş sayılır.

Kullanıcının Davranışları

1. Kanuna Uygun Kullanım
Kullanıcı, Ticketturk'ü yasal amaçlarla kullanmak zorundadır. Kullanıcı, başkalarının haklarına zarar veren, ahlaka aykırı, uygunsuz dil kullanılan, suç teşkil ve/veya teşvik eden, reklam niteliğinde materyalleri Ticketturk önceden onaylayıp izin vermedikçe siteye taşıyamaz ve ekletemez. Kullanıcının, Ticketturk'ün kullanımını ve diğer kullanıcıların kullanımını engelleyecek ve etkileyecek davranışlarda bulunması yasaktır.

2. Fikri Mülkiyetin Kullanımı ve Kopyalanması
Ticketturk, bazıları kendine, bazıları ise 3.şahıslara ait telif hakkına konu olan metin, fotoğraf, grafik, ses müzik dahil bilgi ve materyalleri barındırmaktadır. Böylece tüm Ticketturk içeriği, toplu eser/derleme olarak telif hakkına sahiptir. Kullanıcı, sadece kişisel kullanım için kopyalama hakkına ve yetkisine sahip olduğunu kabul eder ve Ticketturk'ün özel izni olmadıkça sitedeki içerik ve materyallerin üzerinde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, yayınlayamaz, satamaz veya yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Bu tür usülsüz kullanım halinde uygun hukuki tedbirler alınacaktır.

3. Fikri Mülkiyetin Yüklenmesi
Kullanıcı, telif haklarına konu olan materyali, sahibinin özel izni olamadıkça hiçbir şekilde yükleyemez, iletemez veya değiştiremez. Telif hakları ihlalinden doğabilecek zararlar, kullanıcının tamamıyla kendi sorumluluğundadır. Kullanıcı, Ticketturk üzerinde halkın ulaşabileceği yerlere materyal yükleme veya iletme hakkının telif ücretsiz izinli, devamlı kullanım iznini Ticketturk'e vermesi durumda kullanılabileceği, değiştirilebileceği, yayınlanabileceği ve çoğaltılabileceğini kabul ve garanti eder.

Ticketturk Aracılığıyla Bilet Satın Alma
Ticketturk aracılığıyla bilet satın alan kullanıcı, bu biletin üzerinde değişiklik yapmanın ve yeniden satmanın kanuna aykırı olduğunu kabul eder. Herhangi bir kanuna aykırı davranışta bulunan kullanıcı diğer yetkili kurumlarla muhattap olacaktır. Ticketturk, bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Ticketturk, olağanüstü durumlar dışında satın aldığınız biletleri geri alamaz ve/veya değiştirme yapamaz. Biletler devredilemez; paraya çevrilemez. Bu nedenle ödeme işleminizi, doğru etkinlik ve yeri seçtiğinizden emin olduktan sonra tamamlayınız. İşleminiz sırasında onay ekranını lütfen dikkatle kontrol ediniz.


Sorumluluk Kısıtlaması ve Reddi

1. Kullanım, Kullanıcının Kendi Riskindedir
Ticketturk kullanıcısı, Ticketturk kullanımının kendi riski olduğunu kabul eder. Kullanıcı, şifrelerinin güvenliğini sağlamanın kendi sorumluluğunda olduğunu bilmelidir. Ticketturk, doğru olmayan bilgilerden kaynaklanabilecek kayıplardan sorumlu değildir.

2. Ticketturk, Hizmeti İçin Garanti Vermez
Ticketturk, sağladığı hizmet konusunda üretim firması garantisi, ortalama kalite garantisi dahil fakat bununla sınırlı olmayan belirli bir garanti vermez. Site ve içeriği "olduğu gibi" esasında sunulmaktadır.

3. Sorumluluk Reddi
Ticketturk, herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı, Ticketturk'ün diğer kullanıcıların usülsüz ve saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sorumlu tutulamayacağını kabul eder ve meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur.

4.Kullanıcının Zararlardan Feragatı

4.1. Ticketturk'ün yaratılması, üretilmesi veya dağıtılmasında görevli şirket, kişi veya kurum, Ticketturk'ün kullanımından veya yanlış kullanımından dolayı doğabilecek zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, burada belirtilen şartların tüm Ticketturk içeriği için geçerli olduğunu kabul eder.

4.2. Yukarda belirtilen şartlara ek olarak kullanıcı, Ticketturk, ortakları, çalışanları veya içerik sağlayıcıları, meydana gelebilecek sorunların sebebi ve süresinden bağımsız olarak Ticketturk'teki hata ve kasıtsız ihmallerden, kusurlardan veya bilgi eksikliğinden, kullanıcının maruz kaldığı kesintiden veya gecikmeden dolayı meydana gelebilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Tüm bu kuruluşlar veya kişiler, 3.şahısların hasar ve zarar iddialarından, cezalandırıcı tazminat veya indirekt zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcının Kullanımındaki Ekipman
Kullanıcı, Ticketturk'a ulaşmasını sağlayacak tüm telefon, bilgisayar donanımı ve diğer ekipmanı sağlamaktan ve bunlara ilişkin ödemelerden sorumlu olduğunu taahhüt eder.

Ticketturk İçeriği
Ticketturk'ün sağladığı içeriğin bazı bölümleri, 3.kişiler tarafından sağlanmaktadır. Sitede belirtilen düşünce, tavsiye, hizmet, öneri ve diğer içeriğin yazarı veya sağlayıcısı üçüncü kişiler olduğu durumlarda Ticketturk, bu bilgilerin bütünlüğünden, kullanışlılığından ve doğruluğundan sorumlu değildir.

Kontrol Eden Kanun
Kullanıcı, bu siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir anlaşmazlık ve sorun oluşması halinde bu ihtilafın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılır.

Ticketturk, olağanüstü durumlar dışında satın aldığınız biletleri geri alamaz ve/veya değiştirme yapamaz. Biletler devredilemez; paraya çevrilemez. Bu nedenle ödeme işleminizi, doğru etkinlik ve yeri seçtiğinizden emin olduktan sonra tamamlayınız. İşleminiz sırasında onay ekranını lütfen dikkatle kontrol ediniz. İsim veya yer değşikliği yapılamaz.

Kullanıcı Anlaşması
Bilet alan her kullanıcı bu anlaşmayı kabul ettiğini onaylamış sayılmaktadır.